Buradasınız
Ana Sayfa > Bileşen Etkinlikleri > Manisa Çevre Platformu Turgutlu’da toplandı

Manisa Çevre Platformu Turgutlu’da toplandı

TURÇEP ve Turgutlu Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Manisa Çevre Platformu’nun 4. Toplantısında 13 Mart’ta Deprem,22 Mart Dünya Su Günü’nde kuraklık konulu basın açıklaması yapılması kararlaştırıldı.

Manisa Çevre Platformu, 4. toplantısını TURÇEP ve Turgutlu Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Çetin Akın’ında katıldığı toplantıya Manisa Büyükşehir ve Turgutlu Meclis üyesi Fehmi Gülen, TURÇEP, Manisa Çevre Derneği, Akhisar Çevre Derneği, Salihli Çevre Derneği, Soma Sosyal Haklar Derneği, Gördes Çevre Derneği, Saruhanlı Çevre Gönüllüleri, Turgutlu Çevre Derneği, Yaşamder, İşçi Hakları Derneği, Turgutlu Eğitim-Sen Temsilciliği ve bireysel çevre gönüllüleri katıldı. Ayrıca Ahmetli, Gölmarmara ve Kırkağaç mazeretlerinden dolayı katılamadı.

Toplantıda Manisa Çevre Platformu olarak Belediye başkanından çevre mücadelesine vereceği katkılarının beklentileri dillendirildi. Turgutlu Belediye başkanı Çetin Akın, Manisa Çevre Platformu’na Belediyenin üzerine düşen bütün katkıları vereceklerini İfade etti. Toplantı ardından yerel mücadelenin ortaklaştırılması ve başta Gediz Havzası nehri, Gölmarmara gölü, Gördes Nikel Sülfürik Asit Fabrikası, Manisa’nın suları diğer yerel çevre sorunları görüşüldü.

Manisa Çevre Platformu, 13 Mart’ta Deprem başlıklı eş zamanlı basın açıklaması ve yine 22 Mart Dünya Su Günü’nde kuraklığa dikkat çekmek amacıyla sularla ilgili ortak basın açıklaması yapılması kararlaştırıldı.


Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top