Buradasınız
Ana Sayfa > Özer Akdemir > Kömür karası kül sarısı öyküler – 2. bölüm | Çepeçevre Yaşam

Kömür karası kül sarısı öyküler – 2. bölüm | Çepeçevre Yaşam

Sivas‘ın Gürün ilçesinde Kangal Termik Santralinin kül dağlarının dibinde bir köy Mağara köyü. Termik santralle birlikte köy, göçlerle boşalmış. Kalanlar başta kanser olmak üzere türlü hastalıklarla mücadele ediyor. Ektikleri, biçtikleri, toprakları, suları, meraları kömür karası kül sarısı…

Özer Akdemir‘in hazırlayıp sunduğu Çepeçevre Yaşam‘ın Kangal Termik Santral çevresindeki çekimlerinin ikinci ve son bölümünde Gürün Mağara köyü var.

1nci bölüm için tıklayınız

Özer Akdemir
Evrensel Gazetesi yazarı. 1969 Nevşehir Hacıbektaş'ta doğdu. 1998 yılında Evrensel Gazetesi ile başladığı gazeteciliğe halen gazetenin İzmir temsilcilisi olarak devam ediyor. Hayat TV'de Çepeçevre Yaşam programlarının yapım ve sunuculuğu yanı sıra, Anadolu’nun Altın’daki Tehlike / Kışladağ’a Ağıt, Kuyudaki Taş / Alman Vakıfları ve Bergama Gerçeği, Uranyum Uğruna / Dilsiz Çocukları Ege’nin, Doğa ve Direniş Öyküleri adlı kitapları bulunuyor. EGEÇEP Yürütme Kurulu ve çeşitli komisyonlar ile Ekoloji Birliği'nde Koordinasyon Kurulu ve Yürütme Kurulu'nda da görev yapmıştır.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top