Buradasınız
Ana Sayfa > Bildiriler > Ekoloji Birliği’nden Örgütlere Çağrı

Ekoloji Birliği’nden Örgütlere Çağrı

Ekoloji Birliği olarak 26 Ekim 2019 Cumartesi günü Ankara’da “İklim krizine ve ekolojik yıkıma DUR diyoruz” adıyla bir miting düzenliyoruz.

Ülke genelinde yaşanan ekoloji sorunlarına dikkat çekmek için bu sorunlara karşı mücadele eden yerel ekoloji direnişlerini Ankara’da buluşturma amacıyla yapacağımız mitingin mücadeleye ivme katacağına inanıyoruz. Yerellerde verilen mücadelelerin ortaklaşmasını önemsiyoruz, ki Ekoloji Birliği de bu amaçla kurulmuştur.

Ülkenin her tarafından nükleer ve termik santrallere, madenlere, taş ocaklarına, balık çiftliklerine, HES’lere, RES’lere, JES’lere karşı verilen mücadeleler de hızla büyüyor. Artık dayanışmanın, bir araya gelerek ortak bir direniş cephesini oluşturulmanın acilliği de ortada.

Bunun için ülkenin tüm ekoloji mücadelesi verenleri ve emek demokrasi güçleriyle birlikte Ankara’da birlikte olmak istiyoruz.

Yapacağımız mitingde sizlerin de bulunması çok önemli. Birlikteliğimizi büyütmek ve saldırılara karşı ekoloji mücadelesi ile emek demokrasi güçlerini birleştirmenin adımı olan mitinge katılımınızı bekliyoruz.
Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

EKOLOJİ BİRLİĞİ

Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top