Buradasınız
Ana Sayfa > Bileşen Etkinlikleri > Biyogaz tesisi Gediz Havzası’nı zehirliyor | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Biyogaz tesisi Gediz Havzası’nı zehirliyor | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Özer Akdemir‘in hazırlayıp sunduğu Çepeçevre Yaşam bu hafta Manisa‘nın Turgutlu ilçesinde, Turgutlu Ovası‘nı bir çevre katliamı ile tehdit eden biyogaz tesisinin etkilerini kameraya taşıdı.

Ülkenin en verimli ovalarından olan Turgutlu Ovası’na kurulan ve bölgeden geçen Gediz Nehri‘ni de kirleterek ovaya büyük zarar veren biyogaz tesisinin etkilerini bölgede yaşayan yurttaşlar tesisin atıklarının topraklarına gübre diye atılması sonucunda tarım arazilerinde görülen zararları ve yaşadıklarını anlattı…

İlgili haber: Turgutlu’daki Biyogaz Tesisi Göz Göre Göre Çevre Katliamı Yapıyor!


Evrensel

Özer Akdemir
Evrensel Gazetesi yazarı. 1969 Nevşehir Hacıbektaş'ta doğdu. 1998 yılında Evrensel Gazetesi ile başladığı gazeteciliğe halen gazetenin İzmir temsilcilisi olarak devam ediyor. Hayat TV'de Çepeçevre Yaşam programlarının yapım ve sunuculuğu yanı sıra, Anadolu’nun Altın’daki Tehlike / Kışladağ’a Ağıt, Kuyudaki Taş / Alman Vakıfları ve Bergama Gerçeği, Uranyum Uğruna / Dilsiz Çocukları Ege’nin, Doğa ve Direniş Öyküleri adlı kitapları bulunuyor. EGEÇEP Yürütme Kurulu ve çeşitli komisyonlar ile Ekoloji Birliği'nde Koordinasyon Kurulu ve Yürütme Kurulu'nda da görev yapmıştır.
https://ekolojibirligi.org

Bir yanıt yazın

Top