Buradasınız
Ana Sayfa > Haberler > TTB’den açıklama: “Sözümüzün arkasında, görevimizin başındayız”

TTB’den açıklama: “Sözümüzün arkasında, görevimizin başındayız”

Türk Tabipler Birliği, Devlet Bahçeli’nin “TTB kapatılmalıdır” yönündeki tuhaf sözlerinin ardından açıklama yayımladı ve “Sözlerimizin arkasında, görevimizin başındayız”dedi. TTB, yaptığı yazılı açıklama ile ‘Siyah Kurdelenin’ tüm Türkiye’yi gezdiğini ve tüm sağlık kuruluşlarında yaşamını yitiren sağlık emekçileri için saygı duruşu gerçekleştirildiğini söyledi.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi, Devlet Bahçeli’nin “TTB kapatılmalıdır” sözlerinin ardından açıklama yayımladı ve “Salgına karşı bilgilendirme ve uyarı Türk Tabipleri Birliği’nin yasal ve etik yükümlülüğü; yaşama ve yaşatma mücadelemiz tarihsel hekimlik sorumluluğunun gereğidir” dedi.

Türk Tabipler Birliği, yaptığı yazılı açıklama ile ‘Siyah Kurdelenin’ tüm Türkiye’yi gezdiğini ve tüm sağlık kuruluşlarında yaşamını yitiren sağlık emekçileri için saygı duruşu gerçekleştirildiğini söyledi. TTB, “Yetkililere #YönetemiyorsunuzTükeniyoruz çığlığımızı hatırlatmak, tüm yurttaşlarımıza da ‘Sözümüzün arkasında, görevimizin başında’ olduğumuzu söylemek isteriz. Suçu vatandaşa, yükü hekimlere ve sağlık çalışanlarına yıkanların tarihsel sorumluluklarını yılmadan her gün hatırlatmaya devam edeceğiz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TTB’nin sağlık emekçileri için başlattığı “Yönetemiyorsunuz, tükeniyoruz” kampanyasını hedef aldı. TTB’nin kapatılması gerektiği yönünde sözler sarf eden Bahçeli, “Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır” demişti.

Bahçeli’nin bu sözlerinin ardından Türk Tabipleri Birliği‘ne sosyal medyadan pek çok kişi ve kurumdan destek mesajları yayımlandı. TTB Merkez Konseyi‘nin tüm bu gelişmelerin üzerine yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Türk Tabipleri Birliği tarihin süzgecinden günümüze ulaşan iyi hekimlik değerlerinin vazgeçilmez temsilcisidir.

Giderek şiddetlenen ve binlerce insanımızın, onlarca hekim ile sağlık çalışanının ölümüne neden olan COVID-19 salgınının her aşamasında Türk Tabipleri Birliği bütün enerjisini insanlarımızın sağlık ve yaşam hakkını savunmak için harcamıştır.

Türk Tabipleri Birliği’nin salgına yönelik bilimsel verilere dayanan uyarı ve önerileri toplumun sağlık ve yaşam hakkı için kamuoyu ile paylaşması evrensel, yasal ve etik sorumluluğudur. COVID-19 salgınında kaybettiğimiz meslektaşlarımızı siyah kurdele ile anmak ve başka kayıplar olmasın diye çabalamak ise kaybettiklerimize ve yakınlarına karşı vefa borcumuzdur.

TTB Merkez Konsey üyeleri olarak sözlerimizin arkasında, görevimizin başındayız.”

Kaynak: TTB

Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top