Buradasınız
Ana Sayfa > Ekoloji > Şahindere Kanyonu halkındır – Bölüm 1, 2 | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Şahindere Kanyonu halkındır – Bölüm 1, 2 | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Balıkesir‘in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk‘ta bulunan Şahindere Kanyonu ve Şahinderesi, halkın erişimine kapatılmak isteniyor.

Dere kenarındaki mesire alanı tel örgülerle çevrilerek halkın girişi engellendi. Bölgedeki yurttaşlar duruma tepki gösterirken, derenin peşkeş çekilmesine karşı mücadele edeceklerini ve nefes aldıkları mesire yerini korumakta kararlı olduklarını söylüyor.

Özer Akdemir‘in hazırlayıp sunduğu Çepeçevre Yaşam‘da Edremit Altınoluk’ta bulunan Şahindere Kanyonu’nun halkın erişimine kapatılmak istenmesine karşı yurttaşların verdiği mücadele yer alıyor.

Programın 1nci ve 2nci her iki bölümü de birlikte sayfamızda…

Evrensel

Özer Akdemir
Evrensel Gazetesi yazarı. 1969 Nevşehir Hacıbektaş'ta doğdu. 1998 yılında Evrensel Gazetesi ile başladığı gazeteciliğe halen gazetenin İzmir temsilcilisi olarak devam ediyor. Hayat TV'de Çepeçevre Yaşam programlarının yapım ve sunuculuğu yanı sıra, Anadolu’nun Altın’daki Tehlike / Kışladağ’a Ağıt, Kuyudaki Taş / Alman Vakıfları ve Bergama Gerçeği, Uranyum Uğruna / Dilsiz Çocukları Ege’nin, Doğa ve Direniş Öyküleri adlı kitapları bulunuyor. EGEÇEP Yürütme Kurulu ve çeşitli komisyonlar ile Ekoloji Birliği'nde Koordinasyon Kurulu ve Yürütme Kurulu'nda da görev yapmıştır.
https://ekolojibirligi.org

Bir yanıt yazın

Top