Buradasınız
Ana Sayfa > Bildiriler > ORÇEV: “Büyükşehir Belediyesi hukuksuzluğu sürdürüyor”

ORÇEV: “Büyükşehir Belediyesi hukuksuzluğu sürdürüyor”

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Eylül Stadyumu yanındaki alanı otopark yapmasının imar değişikliğiyle olması gerektiğini belirten ORÇEV “ Yapılan iş imara aykırı” açıklaması yaptı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Eylül Stadyumu yanındaki alanı otopark yapmasının imar değişikliğiyle olması gerektiğini belirten ORÇEV, “Yapılan iş imara aykırı” açıklaması yaptı.

Ordu’da otopark sorununun içinden çıkılmaz hal aldığını belirten Ordu Çevre Derneği (ORÇEV) Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül, “Otopark sorununu çözmek için atılacak adımları destekleriz ancak yasadışı, keyfi uygulamalar olduğunda kabul edemeyiz. Daha önce de belediyenin keyfi ve hukuksuz işlerini tek tek vurguladık. Görüyoruz ki, Ordu Büyükşehir Belediye yönetimi hukuksuzluğu sürdürmede ısrarcı. Yeniden vurguluyoruz ki, Ordu’ya yeni otoparklar gerekli. Bu yapılırken sosyal alanlar yok edilemez.” dedi.

İmar değişikliği gerekli

Gönül, stat yanında yıkılıp otopark yapılmak istenen alanın imar planında sosyal alan yani çocuk bahçesi ve yeşil alan olarak ayrılmış. Şimdi OBB yönetimi imar değişikliği yapmadan burayı otoparka dönüştürüyor. Kabul etmiyoruz, OBB Başkanı Hilmi Güler’i hukuksuz işlemden dönmeye çağırıyoruz.” dedi.

Kent Konseyi ne yapıyor?

 ORÇEV Başkanı Gönül, Kent Konseyi’ne de çağrı yaparak, “Kent Konseyi’nin kuruluş biçimi de yanlıştı. Ancak kuruldu. Kent Konseyi’ne sesleniyoruz, bu keyfiliğe ses çıkarmayacak mısınız? Yönetmelik gereği Ocak ayında Genel Kurul toplanması gerekirdi, neden toplantı yapmıyorsunuz? Genel Kurul yapılsa bunlar tartışılır ve hukuksuzluğun önüne geçilirdi. Otopark vb konularda STK’lerin görüşleri de alınmış olurdu. Geç de olsa toplantı gerçekleştirilmelidir.” çağrısı yaptı.

Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top