Buradasınız
Ana Sayfa > Bildiriler > Mehmet Aslantuğ: Akbelen Ormanları İçin Vatan Haini Olmayı Göze Alıyorum

Mehmet Aslantuğ: Akbelen Ormanları İçin Vatan Haini Olmayı Göze Alıyorum

TİP Muğla milletvekili adayı, Mehmet Aslantuğ, İkizköy Akbelen ormanlarını termik santrallere karşı, yaklaşık 700 gündür sürdürdükleri nöbet eylemiyle koruyan köylülere destek verdi. Ormanlık alandan çağrı yapan Aslantuğ “Kişisel konforundan vazgeçip kendini bu vandallıkların önüne atan insanlar vatan haini, ve bunları yapanlar da vatanperver ise, biz vatan haini olmayı göze alıyoruz” dedi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Muğla Milletvekili adayı Mehmet Aslantuğ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak için paylaştığı videoda, Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Akbelen Ormanı’nda kurulmak istenen maden sahasının yarattığı ekoloji tahribatına dikkat çekti.

TİP Muğla Milletvekili adayı Mehmet Aslantuğ, Milas ilçesine bağlı Akbelen Ormanı‘nda termik santrallere linyit sağlayan açık maden ocağı için kesilen ağaçların olduğu alandan seslendi.

Maden sahasının yarattığı ekoloji tahribata dikkat çekerek ormanlık alandan çağrı yapan Aslantuğ, “İnsan hak ve özgürlüklerin peşine düşen arkadaşlarımız, başkaca dertlere elini uzatan, bedenini uzatan arkadaşlarımız ‘kişisel konforundan’ vazgeçip kendini bu vandallıkların önüne atan insanlar vatan haini ve bunları yapanlar da vatanperver ise, biz vatan haini olmayı göze alıyoruz. Hesap soracağımızı beyan ediyoruz” dedi.

Aslantuğ, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Yüzlerce köyü, köylüğü; insanın vicdanına emanet doğayı ve diğer canları talan edenlere; vahşi, şahsi çıkarı için çocukların geleceğini çalanlara inat: ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ Kutlu Olsun” ifadeleri ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘nı kutladı.

“VATAN HAİNİ OLMAYI GÖZE ALIYORUZ”

Milas’a bağlı İkizköy’de yaklaşık 700 gündür nöbet tutan köylülere ve çevrecilere destek veren Aslantuğ, “Ülkenin bugününe ve yarınına değil, halkına ve halkının yararına değil; birilerine çıkar sağlamak üzere böyle bir vahşete tanıklık ediyoruz.

Kâh burada Milas ormanlarında, kâh Kaz Dağları’nda, kâh Karadeniz’de ya da yurdun birçok yerinde insan hak ve özgürlüklerinin peşine düşen arkadaşlarımız, başkaca dertlere elini uzatan, bedenini uzatan arkadaşlarımız; ‘kişisel konforundan’ vazgeçip kendini bu vandallıkların önüne atan insanlar vatan haini ve bunları yapanlar da vatanperver ise, biz vatan haini olmayı göze alıyoruz. Hesap soracağımızı beyan ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARIN GELECEĞİNİ ÇALANLARA İNAT

Aslantuğ açıklamasının devamında ise; “Yüzlerce köyü, köylüğü; insanın vicdanına emanet doğayı ve diğer canları talan edenlere; vahşi, şahsi çıkarı için çocukların geleceğini çalanlara inat: Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Kutlu olsun.” dedi.


Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur.
https://ekolojibirligi.org

Bir yanıt yazın

Top