Buradasınız
Ana Sayfa > Bileşen Etkinlikleri > Manisa ve Çevre Duyarlılığı

Manisa ve Çevre Duyarlılığı

Manisa ETV‘de yayımlanan “Ali Gültekin ile 7. Gün” adlı programda bu hafta “Manisa ve Çevre Duyarlığı” konuşuldu. Program yapımcısı ve sunucu Ali Gültekin‘in konukları CHP Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer ile EGEÇEP ve TURÇEP Yürütme Kurulu Üyesi, Ekoloji Meclisi Koordinasyon Kurulu üyesi Metin Sert, hükümetçe izlenen politikanın doğa, çevre ve halktan yana değil, daima sermayadan yana olduğu, hukuk sisteminin de sadece sermayeyi kollayan bir duruma getirildiği değerlendirmesinde bulundular.

Ayrıca tıklayınız: Türkiye’de Çevre Sorunları Ve Çevre Bakanlığı

Program boyunca ayrıca çevre katliamlarının önü böylece Türkiye genelinde iktidarın izlediği politikalarla tarihin en büyük ekolojik tahribatının yaşandığı ve yaşanan doğa katliamları örneklerle anlatırken, Türkiye’de gerçek anlamda bir Çevre Bakanlığının olmadığı, Çevre Bakanlığı’nın sadece bir aldatmaca ve tabeladan ibaret olduğu ileri sürüldü. (21. 02. 2016)


Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top