Buradasınız
Ana Sayfa > Ekoloji > Kazdağı köylüleri Cengiz Holding’e karşı! | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Kazdağı köylüleri Cengiz Holding’e karşı! | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Kazdağı köylüleri Cengiz Holding’e karşı!

Özer Akdemir’in hazırlayıp sunduğu Çepeçevre Yaşam bu hafta Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde yöre halkının yapılan madencilikle ilgileri tepkilerini ekranlara taşıdı. Kazdağları’nda Bayramiç yakınlarında altın-bakır madeni işletmek isteyen Cengiz Holding’e karşı köylüler ne diyor, madene neden karşı çıkıyor?

Kazdağı’nda, Bayramiç yakınlarında altın ve bakır madeni işletmek isteyen Cengiz Holding’e karşı köylülerin ne düşündüğünü ve neden madene karşı çıktıklarına ilişkin gerçekler Çepeçevre Yaşam’da.


Evrensel

Özer Akdemir
Evrensel Gazetesi yazarı. 1969 Nevşehir Hacıbektaş'ta doğdu. 1998 yılında Evrensel Gazetesi ile başladığı gazeteciliğe halen gazetenin İzmir temsilcilisi olarak devam ediyor. Hayat TV'de Çepeçevre Yaşam programlarının yapım ve sunuculuğu yanı sıra, Anadolu’nun Altın’daki Tehlike / Kışladağ’a Ağıt, Kuyudaki Taş / Alman Vakıfları ve Bergama Gerçeği, Uranyum Uğruna / Dilsiz Çocukları Ege’nin, Doğa ve Direniş Öyküleri adlı kitapları bulunuyor. EGEÇEP Yürütme Kurulu ve çeşitli komisyonlar ile Ekoloji Birliği'nde Koordinasyon Kurulu ve Yürütme Kurulu'nda da görev yapmıştır.
https://ekolojibirligi.org

Bir yanıt yazın

Top