Buradasınız
Ana Sayfa > Bildiriler > JESciler Koronayı fırsat bilip harekete geçti!

JESciler Koronayı fırsat bilip harekete geçti!

Aydın Çevre ve Kültür Platformu (AYÇEP), halk korona virüsü salgını nedeniyle panik içindeyken jeotermal şirketlerin ise bunu fırsata çevirerek faaliyetlerini hızlandırdığını söyledi.

Aydın Çevre ve Kültür Platformu (AYÇEP),, halk koronavirüs nedeniyle panik içindeyken jeotermal şirketlerin ise bunu fırsata çevirerek faaliyetlerini hızlandırdığını söyledi.

Zeytin ağaçlarının çiçek açma döneminde olduğunu da hatırlatan AYÇEP Başkanı Mehmet Vergili, “Korona tehdidi ve çiçek dönemi geçene kadar jeotermal enerji santrallerinin faaliyetleri durdurulsun” dedi.

AYÇEP Başkanı Mehmet Vergili yaptığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:  “Aydın’da temiz hava istiyoruz. Hava temiz olmaz ise vücut kendisini koruyamaz. Koronavirüs tetiklenir. Zeytin ve meyvelerin çiçek döneminde filtresiz gaz salan Jeotermal santrallerinin faaliyetleri durdurulsun. Koronavirüs’ten dolayı halk korku ve panik içinde yaşarken, Jeotermal şirketleri yasa dışı kuyu kazmaya devam ediyor. Jeotermal gazları salınmaya devam ediyor. Korona salgını geçinceye kadar zeytin ve meyve çiceği meyveye dönüşene kadar, sende jeotermal santrallerinin faaliyetleri durdurulsun diyorsan düşünceni yaz, yetkili yerlere dilekçeni ver. Hep bizden halktan fedakarlık beklenmesin. Aydın’ın temiz havaya ihtiyacı var. Arılar ölmesin, canlar ölmesin. Jeotermaller Aydın’ın Koronavirüsü olmasın”

Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top