Buradasınız
Ana Sayfa > Bileşen Etkinlikleri > İkizköylüler: “Köyümüzü alamayacaksınız” – 2. bölüm | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

İkizköylüler: “Köyümüzü alamayacaksınız” – 2. bölüm | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Özer Akdemir’in hazırlayıp sunduğu Çepeçevre Yaşam yine Akbelen Ormanı‘nda ve İkizköylilerin ormanları ve köylerinin yok edilmesine karşı verdikleri insanca yaşam mücadelesini geçen haftadan devam olarak 2. bölümüyle ekranlara taşımaya devam ediyor..

Muğla Milas’a bağlı İkizköy’de köylülerin termik santrale kömür sağlayan madene karşı mücadeleleri sürüyor. Akbelen direnişçisi köylüler, mücadelelerini Çepeçevre Yaşam’da anlattı.

Birinci bölüm için tıklayınız


Evrensel

Özer Akdemir
Evrensel Gazetesi yazarı. 1969 Nevşehir Hacıbektaş'ta doğdu. 1998 yılında Evrensel Gazetesi ile başladığı gazeteciliğe halen gazetenin İzmir temsilcilisi olarak devam ediyor. Hayat TV'de Çepeçevre Yaşam programlarının yapım ve sunuculuğu yanı sıra, Anadolu’nun Altın’daki Tehlike / Kışladağ’a Ağıt, Kuyudaki Taş / Alman Vakıfları ve Bergama Gerçeği, Uranyum Uğruna / Dilsiz Çocukları Ege’nin, Doğa ve Direniş Öyküleri adlı kitapları bulunuyor. EGEÇEP Yürütme Kurulu ve çeşitli komisyonlar ile Ekoloji Birliği'nde Koordinasyon Kurulu ve Yürütme Kurulu'nda da görev yapmıştır.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top