Buradasınız
Ana Sayfa > Özer Akdemir > Dumanlı dumanlı Afşin Ovası – 4. bölüm | Çepeçevre Yaşam

Dumanlı dumanlı Afşin Ovası – 4. bölüm | Çepeçevre Yaşam

Maraş‘ta Afşin-Elbistan ovasındaki iki termik santral yaşamı, tarımı, havayı, suyu yok ediyor. Bölgede yaşayanlar “Termik santraller nedeniyle ölümlerin %99’u kanserden oluyor” derken AKP hükümeti aynı yere üçüncü bir termik santral için kolları sıvadı.

Özer Akdemir, Çepeçevre Yaşam “Dumanlı dumanlı Afşin Ovası” programının dördüncü ve son bölümünde termik santralin yanı başındaki Çoğulhan Mahallesinde yaşayan yurttaşlarla görüştü.

Programda ayrıca CHP Maraş Milletvekili ve CHP’nin Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç‘un bölgedeki termik santrallerle ilgili yaptığı değerlendirmeler de yer alıyor.

1. bölüm için tıklayınız

2. bölüm için tıklayınız

3. bölüm için tıklayınız

Özer Akdemir
Evrensel Gazetesi yazarı. 1969 Nevşehir Hacıbektaş'ta doğdu. 1998 yılında Evrensel Gazetesi ile başladığı gazeteciliğe halen gazetenin İzmir temsilcilisi olarak devam ediyor. Hayat TV'de Çepeçevre Yaşam programlarının yapım ve sunuculuğu yanı sıra, Anadolu’nun Altın’daki Tehlike / Kışladağ’a Ağıt, Kuyudaki Taş / Alman Vakıfları ve Bergama Gerçeği, Uranyum Uğruna / Dilsiz Çocukları Ege’nin, Doğa ve Direniş Öyküleri adlı kitapları bulunuyor. EGEÇEP Yürütme Kurulu ve çeşitli komisyonlar ile Ekoloji Birliği'nde Koordinasyon Kurulu ve Yürütme Kurulu'nda da görev yapmıştır.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top