Buradasınız
Ana Sayfa > Ekoloji > Çanakkale Nusratiye köylüleri kurşun-çinko madeni istemiyor! | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Çanakkale Nusratiye köylüleri kurşun-çinko madeni istemiyor! | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Özer Akdemir’in hazırlayıp sunduğu Çepeçevre Yaşam geçen haftaki Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde yöre halkının yapılan madencilikle ve Cengiz Holding ile olan mücadelesini ekranlara taşıdıktan sonra, bu hafta yine Çanakkale’de ve bu kez de Lapseki ilçesine bağlı Nusratiye köyünde.

Nusratiye’de yaşayan yurttaşlar, bölgede açılması planlanan kurşun ve çinko madenlerini istemediklerini belirtiyor. Köylülerle madenlere neden karşı çıktıklarını, bölgenin uğrayacağı muhtemel zararı ve buna karşı nasıl mücadele ettiklerini anlattılar.


Evrensel

Özer Akdemir
Evrensel Gazetesi yazarı. 1969 Nevşehir Hacıbektaş'ta doğdu. 1998 yılında Evrensel Gazetesi ile başladığı gazeteciliğe halen gazetenin İzmir temsilcilisi olarak devam ediyor. Hayat TV'de Çepeçevre Yaşam programlarının yapım ve sunuculuğu yanı sıra, Anadolu’nun Altın’daki Tehlike / Kışladağ’a Ağıt, Kuyudaki Taş / Alman Vakıfları ve Bergama Gerçeği, Uranyum Uğruna / Dilsiz Çocukları Ege’nin, Doğa ve Direniş Öyküleri adlı kitapları bulunuyor. EGEÇEP Yürütme Kurulu ve çeşitli komisyonlar ile Ekoloji Birliği'nde Koordinasyon Kurulu ve Yürütme Kurulu'nda da görev yapmıştır.
https://ekolojibirligi.org

Bir yanıt yazın

Top