Buradasınız
Ana Sayfa > Ekoloji > Çan Bir Termik Kasabası / The Town Of Thermal Power Plants

Çan Bir Termik Kasabası / The Town Of Thermal Power Plants

Çan Bir Termik Kasabası / The Town Of Thermal Power Plants | #BIFED2020 Türkiye Panoroma

7. Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali, #SavunucularıSavun temasıyla dünyanın dört bir yanındaki çevre aktivistlerinin seslerine ekleniyor. Bu yıl 2-8 Kasım tarihleri arasında çevrimiçi gerçekleşecek olan festival kapsamında, bu ve daha birçok filmi bifedonline.org adresinden ücretsiz izleyebilirsiniz. | #BIFED2020 Türkiye Panoroma

7th Bozcaada International Festival of Ecological Documentary adds to the voices of climate activists from all around the world, with this year’s theme: #DefendtheDefenders .As part of the festival which takes place between November 2-8 and is held online this year, you can watch this film and many more films on bifedonline.org at no cost.

Çanakkale’ye gelen bir araştırmacı ile yıllarını mücadele içerisinde geçirmiş bir aktivistin yolları Yalı Han’da kesişir. Dertleri ortaktır: termik santraller ve yıkıcı etkileri. Birlikte bir termik kasabasına dönüşen Çan’ın dünü, bugünü ve umutla inşa edilmesi istenen yarını hakkında konuşurlar.

A researcher who comes to Çanakkale and an activist who has spent years struggling cross paths at Yalı Han. They have the same problem: thermal power stations and their destructive effects. They talk about the past and present of Çan, which has turned into a thermal town, as well as about its future, which is expected to be built with hope.

Yönetmen / Director: Mert Harmandar
Kurgu / Editing: Mert Harmandar
Görüntü / Camera: Mert Harmandar
Müzik / Music: VoidEnix, Ural Durak, Ross Bugden, Busted Acid Machine, Dysfnk
Ses / Sound: Mert Harmandar
Yapımcı/Producer : Özge Doruk

Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top