Buradasınız
Ana Sayfa > Haberler > AYÇEP Yöneticisi Ahmet Uslu’ya sosyal medya gözaltısı

AYÇEP Yöneticisi Ahmet Uslu’ya sosyal medya gözaltısı

Aydın’da AYÇEP Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Uslu, sosyal medya paylaşımları nedeniyle “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla gözaltına alındı.

İfade için Çine Emniyet Müdürlüğüne çağrılan Uslu’ya, sosyal medya hesabından paylaştığı çoğu Sefer Selvi’nin Evrensel Gazetesinde çıkan karikatürleri olmak üzere, Penguen ve diğer dergilerde çıkmış karikatürlerin Cumhurbaşkanına hakaret içerdiği ileri sürülerek ifadesine başvurulacağı iletildi. Poliste ifade vermeyeceğini, ifadesini savcılıkta vereceğini belirten Uslu’ya gözaltı işlemi yapıldı. Öğle saatlerinde Çine Cumhuriyet Savcısına ifade veren Uslu paylaştığı karikatür ve fotoğrafların gazete ve dergilerde yayınlandığını belirterek, “Bu paylaşımları yaparken cumhurbaşkanına hakaret, Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve organlarını aşağılama, halkın kin ve düşmanlığa tahrik amacım yoktu. Ben sadece muhalif kişiliğim nedeniyle eleştirmek amacıyla bu paylaşımları yaptım” dedi. Suçlamaları kabul etmeyen Uslu, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

JES KARŞITI HALK TOPLANTISINA DA SORUŞTURMA AÇILMIŞTI

Uslu ve AYÇEP yöneticileri geçtiğimiz günlerde de nisan ayında Aydın Karacasu’da yaptıkları jeotermal karşıtı bir halk toplantısı gerekçesiyle, kaymakam tarafından şikayet edilmiş, Karacasu Cumhuriyet Savcılığı da haklarında soruşturma başlatmıştı. AYÇEP ve Aydın Tabip Odası yöneticileri bu soruşturma ile ilgili yarın Aydın’da bir basın açıklaması gerçekleştirecek.

Özer Akdemir
Evrensel Gazetesi yazarı. 1969 Nevşehir Hacıbektaş'ta doğdu. 1998 yılında Evrensel Gazetesi ile başladığı gazeteciliğe halen gazetenin İzmir temsilcilisi olarak devam ediyor. Hayat TV'de Çepeçevre Yaşam programlarının yapım ve sunuculuğu yanı sıra, Anadolu’nun Altın’daki Tehlike / Kışladağ’a Ağıt, Kuyudaki Taş / Alman Vakıfları ve Bergama Gerçeği, Uranyum Uğruna / Dilsiz Çocukları Ege’nin, Doğa ve Direniş Öyküleri adlı kitapları bulunuyor. EGEÇEP Yürütme Kurulu ve çeşitli komisyonlar ile Ekoloji Birliği'nde Koordinasyon Kurulu ve Yürütme Kurulu'nda da görev yapmıştır.
https://ekolojibirligi.org

AYÇEP Yöneticisi Ahmet Uslu’ya sosyal medya gözaltısı” hakkında bir düşünce

Bir cevap yazın

Top