Buradasınız
Ana Sayfa > Ekoloji > Yalnız Efe – Bir direniş güzellemesi | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Yalnız Efe – Bir direniş güzellemesi | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Çepeçevre Yaşam bu hafta, keçi çobanı Ahmet Karaçam‘ın yaşamını ve topraklarını maden şirketine vermeme mücadelesini konu edinen Yalnız Efe” adlı belgeseli ekranlara taşıyor.

Yönetmeliğini sitemiz yazarı ve Evrensel Gazetesi İzmir Temsilcisi Özer Akdemir‘in gazeteci Sevgi Halime Özçelik ile birlikte yaptığı “Yalnız Efe” belgeseli, İzmir’in içme suyunu sağlayan barajların bulunduğu havzada işletilen Efemçukuru altın madenine karşı direnen keçi çobanı Ahmet Karaçam ve mücadelesini anlatıyor.


Evrensel

Özer Akdemir
Evrensel Gazetesi yazarı. 1969 Nevşehir Hacıbektaş'ta doğdu. 1998 yılında Evrensel Gazetesi ile başladığı gazeteciliğe halen gazetenin İzmir temsilcilisi olarak devam ediyor. Hayat TV'de Çepeçevre Yaşam programlarının yapım ve sunuculuğu yanı sıra, Anadolu’nun Altın’daki Tehlike / Kışladağ’a Ağıt, Kuyudaki Taş / Alman Vakıfları ve Bergama Gerçeği, Uranyum Uğruna / Dilsiz Çocukları Ege’nin, Doğa ve Direniş Öyküleri adlı kitapları bulunuyor. EGEÇEP Yürütme Kurulu ve çeşitli komisyonlar ile Ekoloji Birliği'nde Koordinasyon Kurulu ve Yürütme Kurulu'nda da görev yapmıştır.
https://ekolojibirligi.org

Bir yanıt yazın

Top