Buradasınız
Ana Sayfa > Ekoloji > Türkiye göçük altında: Limak-İçtaş, Akbelen Ormanı’nda çalışmaya devam ediyor!

Türkiye göçük altında: Limak-İçtaş, Akbelen Ormanı’nda çalışmaya devam ediyor!

Avukat İsmail Hakkı Atal, deprem bölgesinde arama kurtarma için iş makinelerine ihtiyaç olmasına karşın Limak-İçtaş’ın Akbelen Ormanı’nda çalışmaya devam ettiğini belirterek, “Artık bunlara söyleyecek bir şey yok. Söyleyecek kelime bulamıyorum artık. Para için insanlıktan çıkmışlar” dedi.

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy’de Akbelen Ormanı savunucularından avukat İsmail Atal, iş makinesi olmadığı için insanların deprem bölgesinde göçük altında yaşamını yitirdiğini belirterek tepki gösterdi.

Akbelen Ormanı’nda olduğunu belirten Atal, “Şu anda Tükiye’de on binlerce insan göçük altında donarak ölüyorlar. Birçok deprem bölgesinden haber geliyor ve insanlar orada iş makinesı, alet, dozer, kepçe olmadığından ölüyorlar. Beşli çeteden Limak-İçtaş da Türkiye’de on binlerce insan göçük altında, betonun altında donarak ölürken para için burada çalıştırmaya iş kamyonlarını devam ediyor” dedi.

“SÖYLEYECEK KELİME BULAMIYORUM”

Artık bunlara söyleyecek bir şey yok diyen Atal, “Söyleyecek kelime bulamıyorum artık. Para için insanlıktan çıkmışlar. Şu kamyonları, dozerleri deprem bölgesine göndersenize, orada göçük altında insanlar donarak ölüyor. Bununla mücadelemiz devam edecek” ifadelerini kullandı.


ANKA

Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur. Amacı; birlik ve dayanışma temelinde ekoloji mücadelesini yükselterek, daha güçlü şekilde doğayı ve yaşamı savunmaktır.
https://ekolojibirligi.org

Bir yanıt yazın

Top