Buradasınız
Ana Sayfa > Özer Akdemir > Silopi Termik Santrali – 3. Bölüm | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Silopi Termik Santrali – 3. Bölüm | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Cudi’nin eteğinde iki termik santral arasına sıkışıp kalan Silopililer insanca ve sağlıklı bir yaşam için mücadele ediyorlar. Herkesin karşı olduğu termik santrale karşı hiç kimse konuşamıyor Silopi’de. Konuşabilen bir avuç yaşam savunucusu yaşadıkları baskıyı, sağlık ve çevre sorunlarını anlatıyor.

“Keşke ben bir hayvan olsaydım da bu şekilde yaşamasaydım” ve “Biz burada unutulmuşuz, tinne köy olmuşuz” diyen Silopililer, Çepeçevre Yaşam’da.

Özer Akdemir’in hazırlayıp sunduğu Çepeçevre Yaşam‘da Silopi Termik Santrali hakkındaki programın üçüncü ve son bölümü.

  1. Bölüm
  2. Bölüm

Özer Akdemir
Evrensel Gazetesi yazarı. 1969 Nevşehir Hacıbektaş'ta doğdu. 1998 yılında Evrensel Gazetesi ile başladığı gazeteciliğe halen gazetenin İzmir temsilcilisi olarak devam ediyor. Hayat TV'de Çepeçevre Yaşam programlarının yapım ve sunuculuğu yanı sıra, Anadolu’nun Altın’daki Tehlike / Kışladağ’a Ağıt, Kuyudaki Taş / Alman Vakıfları ve Bergama Gerçeği, Uranyum Uğruna / Dilsiz Çocukları Ege’nin, Doğa ve Direniş Öyküleri adlı kitapları bulunuyor. EGEÇEP Yürütme Kurulu ve çeşitli komisyonlar ile Ekoloji Birliği'nde Koordinasyon Kurulu ve Yürütme Kurulu'nda da görev yapmıştır.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top