Buradasınız
Ana Sayfa > Haberler > Siirt’teki orman yangını büyüyor!

Siirt’teki orman yangını büyüyor!

Şirvan’da dün başlayan ve yüzlerce hektarlık alanın küle döndüğü orman yangını büyüyor. Yetkili kurumların müdahale etmediği yangın yurttaşlar tarafından söndürülmeye çalışılıyor.

Şirvan‘da dün başlayan ve yüzlerce hektarlık alanın küle döndüğü orman yangını büyüyor. Yetkili kurumların müdahale etmediği yangın yurttaşlar tarafından söndürülmeye çalışılıyor. 

Siirt’in Şirvan ilçesine bağlı Akgeçit köyündeki ormanlık alanda dün çıkan yangın halen devam ediyor.  Siirt Belediyesi ekipleri tarafından dün yapılan kısmi müdahaleye rağmen kontrol altına alınamayan yangın gittikçe farklı alanlara yayılıyor.

YURTTAŞLARIN SÖNDÜRME ÇABASI

Yurttaşlar, kendi imkanlarıyla yangını söndürmeye çalışıyor.  Yurttaşlar, yangına müdahale edilmesi için yetkilileri aradıklarını ancak “ekip ve su yok” şeklinde yanıt aldıklarını belirtti. Yangından kaynaklı yüzlerce hektarlık alanın küle döndüğünü paylaşan yurttaşlar, müdahale edilmemesi durumunda yangının köylere sıçrayacağı uyarısında bulundu. 

Kaynak: MA

Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top