Buradasınız
Ana Sayfa > Haberler > Öztunç: Valilik, Şirket komiserleri Gibi Davranmasın!

Öztunç: Valilik, Şirket komiserleri Gibi Davranmasın!

Kaz Dağlarında Su ve Vicdan Nöbeti alanının tahliye edilmesine, alandakilerin gözaltına alınmasını eleştiren CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Kaz Dağları’nda yaşananlar, Valiliğin sağlık algısındaki samimiyetsizliği ortaya koymaktadır” dedi.

Kaz Dağları‘nda Su ve Vicdan Nöbeti alanının tahliye edilmesine, alandakilerin gözaltına alınmasını eleştiren CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Kaz Dağları’nda yaşananlar, Valiliğin sağlık algısındaki samimiyetsizliği ortaya koymaktadır” dedi.

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç

Valilik Halk Sağlığı Müdürlüğünün Asıl Görüşlerini Dikkate Almıyor

Geçtiğimiz hafta Cengiz Holding’in maden projesi için yapılmak istenen halkın katılım toplantısıyla ilgili hiçbir önlem alınmadığını, toplantının ertelenmesi yönünde bir karar alınmadığını hatırlatan Öztunç “Valilik mevzu doğasını, yaşamını savunanlar olduğunda sorumluluklarını hatırlıyor. Dertleri sağlık olsaydı, Çanakkale bu kadar termik santral ve maden projesiyle muhatap olmazdı. İl Halk Sağlığı Müdürlüğü yıllardır, termik santrallar ve maden projelerinin halk sağlığı üzerindeki sakıncalarına dair raporlar hazırlıyor. Ancak, Valilik şu ana kadar bu konuda hiçbir aktif adım atmadı” dedi.

Sultan Süleymana Kalmayan Valiye de Kalmaz

Öztunç, “Valilik, kamusal güç ve yetkilerini kötüye kullanarak Su ve Vicdan Nöbetini sonlandırmaya çalışıyor. İnsanları, göz altılarla, cezai işlemlerle yıldırmaya çalışıyor. Asli görevlerini hatırlatmakta fayda var. Şirket komiseri gibi davrandıklarını, suç işlediklerini hatırlatmakta fayda var. Bugün ne yaparsam olur iklimindeler ama Sultan Süleyman’a kalmayan onlara da kalmaz” dedi. 

Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top