Buradasınız
Ana Sayfa > Bileşen Etkinlikleri > Namlunun ucunda yaşamı savunmak | Çepeçevre Yaşam – Özer Akdemir

Namlunun ucunda yaşamı savunmak | Çepeçevre Yaşam – Özer Akdemir

Özer Akdemir‘in hazırlayıp sunduğu Çepeçevre Yaşam‘ın bu bölümünde Aydın’ın Çine ilçesine bağlı Topçam köyünde yaşam alanlarını savunurken maden şirketinin silahlı saldırısına maruz kalan Cennet ailesinin mücadelesi yer alıyor.

Aydın’ın Çine ilçesi Topçam Köyü’nde evine 60 metre uzaklıkta faaliyet gösteren madene karşı mücadele eden Ali ve Cennet Coşkun’a Eysim Madencilik Şirketi elemanları tarafından yapılan silahlı saldırı Topçam köyünde protesto edildi. Ülkenin pek çok köşesinden gelen ekoloji örgütü temsilcileri ve yurttaşlar, silahla saldıracak kadar pervasızlaşan maden şirketlerine karşı birlik mesajı verdi.

Özer Akdemir‘in hazırlayıp sunduğu Çepeçevre Yaşam, Topçam köyündeki protesto eylemi yer alıyor.

Evrensel

Özer Akdemir
Evrensel Gazetesi yazarı. 1969 Nevşehir Hacıbektaş'ta doğdu. 1998 yılında Evrensel Gazetesi ile başladığı gazeteciliğe halen gazetenin İzmir temsilcilisi olarak devam ediyor. Hayat TV'de Çepeçevre Yaşam programlarının yapım ve sunuculuğu yanı sıra, Anadolu’nun Altın’daki Tehlike / Kışladağ’a Ağıt, Kuyudaki Taş / Alman Vakıfları ve Bergama Gerçeği, Uranyum Uğruna / Dilsiz Çocukları Ege’nin, Doğa ve Direniş Öyküleri adlı kitapları bulunuyor. EGEÇEP Yürütme Kurulu ve çeşitli komisyonlar ile Ekoloji Birliği'nde Koordinasyon Kurulu ve Yürütme Kurulu'nda da görev yapmıştır.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top