Buradasınız
Ana Sayfa > İklim > Müzik Grubu Yokyer’den İklim Grevine video klipli destek: Uyan!

Müzik Grubu Yokyer’den İklim Grevine video klipli destek: Uyan!

Elektronik müzik grubu Yokyer dünya çapında gerçekleşen iklim grevlerine desteğini göstermek için Uyan isimli bir şarkı çıkardı. Grup aynı zamanda bugün gerçekleşecek Dijital İklim Grevi programı kapsamında şarkılarını saat 22.15’te canlı yayın üzerinden seslendirecek.

Grup tarafından yapılan duyuruda “Bizimle ortak dertleri paylaşan birçok oluşumun katıldığı 3 Nisan Dijital İklim Grevi’nde yeni teklimiz Uyan ile yer alacağız. Uyan, bizim tahribata, vurdumduymazlığa, kaderciliğe, bencilliğe, şeytanlara doğru çıkan sesimiz” denildi.

“Uğruna emek verdiğimiz şeyler bizi biz yapıyor ve ne kadar çokuz, o kadar güçlü. Nihayetinde insan dayanışma ve paylaşma yapabildiği için insandır, değil mi?” diyen yokyer tarafından hazırlanan Uyan isimli şarkının sözleri ise şu şekilde:

“Artık uyan. İnsan karanlıkta, gözleri görmüyor, kulakları duymuyor, sesi kayıp, kâbusta. Uyan. Dünya solmakta, ömrü iki kuruş, ruhu yara bere, yanmakta. Kim gördüğünden memnun, kime boyun eğiyor?”


Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur. Amacı; birlik ve dayanışma temelinde ekoloji mücadelesini yükselterek, daha güçlü şekilde doğayı ve yaşamı savunmaktır.
https://ekolojibirligi.org

Bir yanıt yazın

Top