Buradasınız
Ana Sayfa > Ekoloji > Muğla’da 10 Belediye Başkan Adayı Hayvan Hakları İçin Söz Verdi

Muğla’da 10 Belediye Başkan Adayı Hayvan Hakları İçin Söz Verdi

Muğla‘da bir araya gelen 10 belediye başkan adayı, hayvanların korunması ve refahının artırılması amacıyla Hayvan Haklarını Koruma Federasyonu tarafından yürütülen “Oylarımız Hayvanlar için: Söz Ver!” kampanyasına desteklerini beyan etti.

Gündem Fethiye‘nin aktardığı habere göre Muğla’nın farklı ilçelerinden gelen adaylar, hayvan haklarının korunması konusunda ortak bir tutum sergileyerek, federasyonun talep ettiği taahhütlere imza attı.

Bu taahhütler arasında; kısırlaştırma ve tedavi merkezlerinin kurulması, üremenin kontrol altına alınması, hayvanların yaşam kalitesini destekleyecek tedbirlerin alınması ve gönüllülerle iş birliği içinde çalışılması yer alıyor.

Kampanyaya destek veren adaylar, mevcut bakımevlerinin standartlara uygun hale getirilmesi, hayvan dostu ve eğitimli personelin istihdamı, sokak hayvanlarının korunması ve toplumun hayvan hakları konusunda bilinçlendirilmesi konularında da söz verdi. Ayrıca, belediyelerin sosyal medya hesapları ve billboardlar aracılığıyla hayvan haklarına dair farkındalık çalışmaları yapılması ve Hayvanları Koruma Kanunu‘nun uygulanması konusunda da taahhütlerde bulundular.

Kampanyaya imza atan adaylar arasında Adalet ve Kalkınma Partisi‘nden Aydın AyaydınMilliyetçi Hareket Partisi‘nden Muhammet KöktenİYİ Parti‘den Behçet SaatçiSaadet Partisi‘nden Ömer Faruk Kılıç gibi isimlerin yanı sıra, Zafer PartisiDeva PartisiBağımsız Türkiye Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi‘nden adaylar da bulunuyor. Bu adaylar, hayvan haklarını önemseyen ve bu alanda somut adımlar atmaya hazır olan politikacılar olarak Muğla’nın geleceğinde önemli bir rol üstlenmeyi taahhüt ediyor.

Kampanya, Muğla’da hayvan haklarının korunması ve iyileştirilmesi yönünde atılan adımların bir yansıması olarak, bölgedeki hayvanseverlerin ve sivil toplum kuruluşlarının desteğini kazanmış durumda. Belediye başkan adaylarının bu kampanyaya verdiği destek, yerel yönetimlerin hayvan haklarına verdiği önemin altını çizerken, seçilecek olan adayların bu taahhütleri yerine getirme konusundaki kararlılığını da gösteriyor.

Kampanya taahhütnamesini imzalayan belediye başkan adayları ise şu şekilde sıralandı:

 • Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın
 • Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhammet Kökten
 • İYİ Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Behçet Saatçi
 • Saadet Partisi Fethiye Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Kılıç
 • Zafer Partisi Fethiye Belediye Başkan Adayı Müjgan Dikmen
 • Deva Partisi Fethiye Belediye Başkan Adayı Saniye Kulaç
 • Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Fethiye Belediye Başkan Adayı Fadime Amaç
 • Bağımsız Fethiye Belediye Başkan Adayı Emin Konuk
 • Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seydikemer Belediye Başkan adayı Özgür Can Büyükçoban
 • Türkiye İşçi Partisi (TİP) Seydikemer Belediye Başkan Adayı Solmaz Tokay
 • Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ

Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur. Amacı; birlik ve dayanışma temelinde ekoloji mücadelesini yükselterek, daha güçlü şekilde doğayı ve yaşamı savunmaktır.
https://ekolojibirligi.org

Bir yanıt yazın

Top