Buradasınız
Ana Sayfa > Ekoloji > Muğla Köylerinde Çimento Fabrikası Endişesi | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Muğla Köylerinde Çimento Fabrikası Endişesi | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Birinci bölüm

Muğla’nın Menteşe ve Yatağan İlçeleri arasındaki Bayır Mahallesi’nde yapımı devam eden entegre çimento fabrikasının yol açtığı doğa kıyımı her geçen gün büyüyor. Çimento fabrikasına karşı mücadele eden yöre köylüleri, Bayır Beldesi yakınında bir zeytin bahçesine kurdukları direniş çadırı ile nöbet tutuyor.

Özer Akdemir’in hazırlayıp sunduğu Çepeçevre Yaşam’da Deştin Çimento Fabrikasına karşı halkın verdiği mücadele ekranlarda.

İkinci Bölüm

Özer Akdemir
Evrensel Gazetesi yazarı. 1969 Nevşehir Hacıbektaş'ta doğdu. 1998 yılında Evrensel Gazetesi ile başladığı gazeteciliğe halen gazetenin İzmir temsilcilisi olarak devam ediyor. Hayat TV'de Çepeçevre Yaşam programlarının yapım ve sunuculuğu yanı sıra, Anadolu’nun Altın’daki Tehlike / Kışladağ’a Ağıt, Kuyudaki Taş / Alman Vakıfları ve Bergama Gerçeği, Uranyum Uğruna / Dilsiz Çocukları Ege’nin, Doğa ve Direniş Öyküleri adlı kitapları bulunuyor. EGEÇEP Yürütme Kurulu ve çeşitli komisyonlar ile Ekoloji Birliği'nde Koordinasyon Kurulu ve Yürütme Kurulu'nda da görev yapmıştır.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top