Buradasınız
Ana Sayfa > Ekoloji > Mezeköy JES şirketine meze yapılıyor! | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Mezeköy JES şirketine meze yapılıyor! | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Aydın‘ın Köşk ilçesine bağlı Mezeköy‘de bir şirketin jeotermal enerji santrali (JES) işletmesi için köylülerin tarlalarına el konuldu. Topraklarını korumak için direnen köylüler ise jandarma tarafından darbedildi. Bu da yetmezmiş gibi şirketin rahat çalışabilmesi için köye giriş çıkışlar kaymakamlık tarafından bir hafta yasaklandı!

Mezeköy’de jandarma gözetiminde yapılan zorbalık ve köylülerin mücadelesi Özer Akdemir‘in hazırlayıp sunduğu Çepeçevre Yaşam‘da.


Evrensel

Özer Akdemir
Evrensel Gazetesi yazarı. 1969 Nevşehir Hacıbektaş'ta doğdu. 1998 yılında Evrensel Gazetesi ile başladığı gazeteciliğe halen gazetenin İzmir temsilcilisi olarak devam ediyor. Hayat TV'de Çepeçevre Yaşam programlarının yapım ve sunuculuğu yanı sıra, Anadolu’nun Altın’daki Tehlike / Kışladağ’a Ağıt, Kuyudaki Taş / Alman Vakıfları ve Bergama Gerçeği, Uranyum Uğruna / Dilsiz Çocukları Ege’nin, Doğa ve Direniş Öyküleri adlı kitapları bulunuyor. EGEÇEP Yürütme Kurulu ve çeşitli komisyonlar ile Ekoloji Birliği'nde Koordinasyon Kurulu ve Yürütme Kurulu'nda da görev yapmıştır.
https://ekolojibirligi.org

Bir yanıt yazın

Top