Buradasınız
Ana Sayfa > Ekoloji > Madran Dağı’nı kimler, niye yaktı? | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Madran Dağı’nı kimler, niye yaktı? | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Madran Dağı’nda aynı anda birbirine yakın üç farklı yerde yangın çıktı. Köylüler yangından bölgede madencilik yapan şirketi sorumlu tutuyor. Özer Akdemir’in hazırlayıp sunduğu Çepeçevre Yaşam yanan ormanlık alanda Topçam köylüleri ile görüşerek konuştu.

Haftada iki gün kontrolsüz patlatma yapılan maden sahasında 5 gün önce kesim yapıldığı, köylülerin müdahalesi üzerine kesimin durdurulmasından iki gün sonra ise kesim yapılan bölgede yangın çıktığını ifade edildi.

Özer Akdemir
Evrensel Gazetesi yazarı. 1969 Nevşehir Hacıbektaş'ta doğdu. 1998 yılında Evrensel Gazetesi ile başladığı gazeteciliğe halen gazetenin İzmir temsilcilisi olarak devam ediyor. Hayat TV'de Çepeçevre Yaşam programlarının yapım ve sunuculuğu yanı sıra, Anadolu’nun Altın’daki Tehlike / Kışladağ’a Ağıt, Kuyudaki Taş / Alman Vakıfları ve Bergama Gerçeği, Uranyum Uğruna / Dilsiz Çocukları Ege’nin, Doğa ve Direniş Öyküleri adlı kitapları bulunuyor. EGEÇEP Yürütme Kurulu ve çeşitli komisyonlar ile Ekoloji Birliği'nde Koordinasyon Kurulu ve Yürütme Kurulu'nda da görev yapmıştır.
https://ekolojibirligi.org

Bir yanıt yazın

Top