Buradasınız
Ana Sayfa > Arkeoloji > Madran Dağı’nda 2500 yıllık Murattepe tümülüsünün dibine maden ocağı! | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Madran Dağı’nda 2500 yıllık Murattepe tümülüsünün dibine maden ocağı! | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Madran Dağı‘nda 2500 yıllık Murtattepe tümülüsü ve kaya mezarlarına birkaç yüz metre uzaklıkta kuvars madeni açılıyor. Maden, tarihi olduğu kadar ormanı ve su kaynaklarını da tehdit ediyor.

Özer Akdemir‘in hazırlayıp sunduğu Çepeçevre Yaşam‘da bu hafta Aydın’ın Çine ilçesinde, bölgede yaşayan yurttaşlar madenin yarattığı ve yaratacağı yıkımı anlatıyorlar..


Evrensel

Özer Akdemir
Evrensel Gazetesi yazarı. 1969 Nevşehir Hacıbektaş'ta doğdu. 1998 yılında Evrensel Gazetesi ile başladığı gazeteciliğe halen gazetenin İzmir temsilcilisi olarak devam ediyor. Hayat TV'de Çepeçevre Yaşam programlarının yapım ve sunuculuğu yanı sıra, Anadolu’nun Altın’daki Tehlike / Kışladağ’a Ağıt, Kuyudaki Taş / Alman Vakıfları ve Bergama Gerçeği, Uranyum Uğruna / Dilsiz Çocukları Ege’nin, Doğa ve Direniş Öyküleri adlı kitapları bulunuyor. EGEÇEP Yürütme Kurulu ve çeşitli komisyonlar ile Ekoloji Birliği'nde Koordinasyon Kurulu ve Yürütme Kurulu'nda da görev yapmıştır.
https://ekolojibirligi.org

Bir yanıt yazın

Top