Buradasınız
Ana Sayfa > Haberler > Kaz Dağlarındaki Alamos Gold firmasına ikinci kez ruhsat çıkmadı

Kaz Dağlarındaki Alamos Gold firmasına ikinci kez ruhsat çıkmadı

Maden ve Petrol İşler Genel Müdürlüğü, maden şirketlerinin başvurularının güncel sonuçlarını 18 Ekim akşamı internet sitesinde yayınladı. Süresi dolan inşaat ruhsatları için uzatma talebinde bulunan Kaz Dağlarındaki Doğu Biga Madencilik (Alamos Gold) şirketinin adının ruhsat uzatma listesinde yine yer almadığı görüldü.

Sözcü Gazetesi‘nden Mehmet Andaç’ın haberine göre ise; Kaz Dağlarında yaklaşık 200 bin ağaç kesen Kanada firması Alamos Gold’un yerli ortağı Doğu Biga Madencilik şirketi, 13 Ekim’de dolan inşaat ruhsatı için uzatma başvurusunda bulunmuştu. Maden ve Petrol İşler Genel Müdürlüğü’nün 15 Ekim’de açıkladığı uzatma talebi kabul edilen şirketler arasında Doğu Biga Madencilik yer almamıştı.

Maden ve Petrol İşler Genel Müdürlüğü, maden şirketlerinin başvurularının güncel sonuçlarını önceki akşam internet sitesinde yayınladı. Doğu Biga Madencilik şirketinin adı; Temdit Başvuruları; kabul edilenler listesinde yine yer almadığı görüldü. Öte yandan Doğu Biga Madencilik firması, ruhsat yenilenme süreci tamamlanana kadar inşaat faaliyetlerini ertelediğini açıklamıştı.

Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top