Buradasınız
Ana Sayfa > Ekoloji > JES kuyusunun patladığı Sarayköy diken üstünde | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

JES kuyusunun patladığı Sarayköy diken üstünde | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde jeotermal sondaj kuyusunun patlaması sonucu gaz sızıntısı devam ediyor. 29 Nisan Pazartesi başlayan gaz sızıntısı 10 gündür sürüyor. Kuyudan sürekli sıcak su ve zehirli gaz püskürüyor.

Ayrıca ilgili haber için tıklayınız: Denizli’de 20’Den Fazla Kurum Sarayköy’deki Jeotermale Tepki Gösterdi

Patlayan JES kuyusu henüz kapatılamadı. Gürültüden ve kokudan rahatsız olan çevre halkı, sağlığa yönelik olası olumsuz etkilerinden de endişeli. Bazı köylüler evlerini terk etmeye başladı. Püsküren su ve gaza dikkat çeken kurumlar, kuyu kapatılsa dahi şu ana kadar fışkıran akışkanın çevreye ve sağlığa zarar verebileceğini belirtiyor, bölgenin titizlikle incelenmesini talep ediyor.

Özer Akdemir‘in hazırlayıp sunduğu Çepeçevre Yaşam, Sarayköy‘de patlayan jeotermal sondaj kuyusuna mercek uzattı.


Evrensel

Özer Akdemir
Evrensel Gazetesi yazarı. 1969 Nevşehir Hacıbektaş'ta doğdu. 1998 yılında Evrensel Gazetesi ile başladığı gazeteciliğe halen gazetenin İzmir temsilcilisi olarak devam ediyor. Hayat TV'de Çepeçevre Yaşam programlarının yapım ve sunuculuğu yanı sıra, Anadolu’nun Altın’daki Tehlike / Kışladağ’a Ağıt, Kuyudaki Taş / Alman Vakıfları ve Bergama Gerçeği, Uranyum Uğruna / Dilsiz Çocukları Ege’nin, Doğa ve Direniş Öyküleri adlı kitapları bulunuyor. EGEÇEP Yürütme Kurulu ve çeşitli komisyonlar ile Ekoloji Birliği'nde Koordinasyon Kurulu ve Yürütme Kurulu'nda da görev yapmıştır.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top