Buradasınız
Ana Sayfa > Haberler > Hukuksuz JES uygulamasına karşı Salihli’de büyük buluşma

Hukuksuz JES uygulamasına karşı Salihli’de büyük buluşma

Manisa’nın Salihli ilçesine bağlı Hacıbektaşlı Mahallesi’nde kurulması planlanan jeotermal elektrik santraline karşı, Salihli Çevre Derneği öncülüğünde Milli Birlik ve Demokrasi Meydanı’nda davullu zurnalı geniş katılımlı bir basın açıklaması düzenlendi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ile CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in de yer aldığı kalabalık bir CHP milletvekili heyeti ile eski milletvekilleri, bazı HDP’li milletvekilleri ile pek çok çevre örgütü de etkinliğe katılarak destek verdi.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Salihli Çevre Derneği Başkanı Avukat Seçil Ege Değerli, “Kurtuluş günümüzde, üzerinde binbir çeşit ürünün yetiştiği bereketli ovamıza, topraklarımıza, suyumuza ve havamıza sahip çıkmak için buradayız. Bizimle birlikte olan milletvekillerimize ve desteklerini esirgemeyen tüm dost çevrecilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel çevrecilere, “Mücadeleniz, mücadelemizdir, hep birlikte kazanacağız” diye seslendi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ise “Çocuklarımıza ve yarınlarımıza yaşanacak bir çevre ve ülke bırakmak için mücadele eden, sizlere ve Hacıbektaşlı halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Karaca, “Önümüzdeki 5 Eylül, yani ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yılı, aynı zamanda Salihli’nin o işbirlikçilerden ve sermayeden kurtulduğu gün olacak. Çünkü biz bu mücadele için sizlerin yanında olacağız. Topraklarımızın, suyumuzun ve havamızın zehirlenmesine asla ve asla izin vermeyeceğiz. Biz hepimiz bir olup, onları bu Salihli’nin topraklarından 8 ay önce olduğu gibi yine geri göndereceğiz. Çünkü yaşanacak bir Salihli ve yaşanacak bir Türkiye için mücadele etmek zorundayız” diye konuştu.

5 Eylül Kurtuluş Günü = Günlerden Salihli

Aynı zamanda 5 Eylül tarihinin Salihli’nin kurtuluş günü de olması dolayısıyla davullu zurnalı yapılan etkinlikte basın açıklamasına destek için gelen hemen tüm katılımcı örgüt ve gurup temsilcileri de birer konuşma yaptılar. Tüm konuşmacıların verdiği mesajlar, mücadelede birliktelik ve dayanışma, hukuksuzluğa ve doğa talanına karşı yaşam alanları ve tarım arazilerine sahip çıkılması, bunun için mücadelelerin birleştirilmesi ve “haklıyız, birlikte direneceğiz, birlikte kazanacağız” şeklindeydi.

Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top