Buradasınız
Ana Sayfa > Dünya > Greta Thunberg Davos’ta: “Hiçbir şey yapılmadı!”

Greta Thunberg Davos’ta: “Hiçbir şey yapılmadı!”

İsviçre’nin Davos kasabasında gerçekleşen Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) açılışında 17 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg kısa bir konuşma yaptı ve aktivizmle geçen iki yılın ardından somut herhangi bir şey yapılmamış olmasını eleştirdi.

Bu yıl 50’ncisi düzenlenen zirvenin bu yılki teması ise “Uyumlu ve Sürdürülebilir Bir Dünya için Paydaşlar”. Üç gün boyunca sürecek toplantılar dizisinde iklim değişikliği ve çevre konularına ağırlık verilmesi bekleniyor.

THUNBERG: “BU SADECE BİR BAŞLANGIÇ”

Açılışta konuşma yapan Thunberg, “Hepimiz çevre ve iklim için savaşıyoruz. Bu açıdan somut olarak neyin başarıldığına bakarsanız, daha büyük açıdan bakarsanız, küresel CO2 emisyonları azalmadığı için hemen hemen hiçbir şey yapılmadı anlamına gelir. Bu tabii ki beklediğimiz bir şeydi. Bundan çok daha fazlası gerekiyor. Bu sadece bir başlangıç” dedi.

17 yaşındaki İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg, sabah saatlerinde Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda gün içerisinde iki konuşma yapacağını söylemişti. Thunberg asıl konuşmasını ise Türkiye saatiyle 15.00’da gerçekleştirecek.

Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top