Buradasınız
Ana Sayfa > Bildiriler > Doğanın Çocukları’ndan Doğa ve Yaşam İçin Mücadele Çağrısı

Doğanın Çocukları’ndan Doğa ve Yaşam İçin Mücadele Çağrısı

İzmir’de Doğanın Çocukları, Dünya Çevre Günü kapsamında Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamada tehdit altında olan biyoçeşitlilik ve iklim krizinin önemine vurgu yapan Doğanın Çocukları, doğaya ve yaşamı savunma mücadelesinin daha da yükseltilmesi çağrısında bulundu. 

Doğanın Çocukları, İzmir’de 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde basın açıklaması yaptı. “Doğa ve yaşam için mücadeleye” pankartı açan kitle adına basın açıklamasını Müberra Ünsal okudu. Açıklamada tehdit altında olan biyoçeşitlilik ve iklim krizinin önemine vurgu yapan Doğanın Çocukları, doğaya ve yaşamı savunma mücadelesinin daha da yükseltilmesi çağrısında bulundu. 

Giderek daha da büyümekte olan ekolojik yıkımın çeşitli etkilerini yaşamaya devam ettiklerini dile getiren Ünsal, “Çıkış nedenlerinden birinin biyolojik çeşitliliğin azalması olduğu anlaşılan korona virüsün etkileri tüm yaşamı felç etmeye devam ediyor. Virüsün tüm dünyaya yayılmasına neden olan sermaye temsilcileri, halkların vergileri sayesinde üretilen aşıların patentini vermiyor. Hastalığı yaymış olmaları yetmiyormuş gibi, aşının herkese ulaşmasını da engelliyorlar” dedi.

İklim krizinden kurtuluşun sermayenin boş vaatleri ile değil, ekolojik bir toplumsal yaşamın inşası ile mümkün olacağını söyleyen Ünsal, “Bizler dünyanın her noktasında mücadele eden doğa ve yaşam savunucuları olarak, ekolojik bir toplumsal yaşamın mümkün olduğunu biliyoruz. Herkesi birleşik ekoloji mücadelesine davet ediyoruz” diye ekledi.

Evrensel

Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur. Amacı; birlik ve dayanışma temelinde ekoloji mücadelesini yükselterek, daha güçlü şekilde doğayı ve yaşamı savunmaktır.
https://ekolojibirligi.org

Bir yanıt yazın

Top