Buradasınız
Ana Sayfa > Haberler > Denizli Valiliğinden JES projesi için “ÇED gerekli değildir” raporu

Denizli Valiliğinden JES projesi için “ÇED gerekli değildir” raporu

Denizli Valiliği, Tavas ilçesinde bulunan Solmaz Mahallesine yapılmak istenen JES projesi için “ÇED gerekli değildir” kararı verildiğini duyurdu.

Denizli Valiliği, geçtiğimiz haftalarda Tavas ilçesi Altınova Mahallesi ve Çiftlik Mahallelerinde jeotermal kaynak arama faaliyeti projesine “ÇED gerekli değildir” kararı vermişti. Önceki gün ise valiliğin resmi web sayfasında Tavas ilçesinde bulunan Solmaz mahallesine aynı proje için “ÇED gerekli değildir” kararı verildiği duyuruldu. 

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü onaylı valiliğin sitesinde yer alan belgede, Solmaz mahallesinde toplam 4 bin 751 hektarlık ruhsat alanının 3 bin 726 hektarlık kısmında yapılacak olan Jeotermal Kaynak Arama projesi için “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararının 19 Haziran tarihinde verildiği görüldü. 

Avustralyalı Amadeus Resources Enerji Ticaret LTD. ŞTİ. tarafından yapılacak olan jeotermal kaynak arama projesi için 20 adet sondaj yapılacak. Ayrıca Avustralyalı şirketin daha önce de UNESCO Dünya Mirası Listesine giren dünyaca ünlü Afrodisias antik kentinin bulunduğu alanda da JES çalışması yaptığı biliniyor.  

Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top