Buradasınız
Ana Sayfa > Haberler > Çarşamba Biyokütle Santraline Hayır Grubu Yöneticisi İbrahim Ertürk’e Saldırı

Çarşamba Biyokütle Santraline Hayır Grubu Yöneticisi İbrahim Ertürk’e Saldırı

Çarşamba’da Eğercili Mahallesi’nde yapımı devam eden ve yöre halkı arasında büyük tepki uyandıran Biyokütle Enerji Santraline karşı mücadele veren İbrahim Ertürk’e saldırı girişiminde bulunuldu.

Santralin Çarşamba ovasında yapılmasına  karşı aktif mücadele eden ve yöre halkının bilgilendirilmesi toplantılarını sürdüren İbrahim Ertürk, bu gün (03 Kasım 2019) saat:14.40  sıralarında Samsun Çiftlik Mahallesi Şehit Polis Mehmet Erol Sok. No :6 ‘da  ofisine  girdiği anda 18-20 yaşlarında bir gencin saldırısına uğradı.

Kimliği bilinmeyen genç İbrahim Ertürk’ü darpetti. İbrahim Ertürk’ün de kendisini korumak için karşılık vermesinin ardından saldırgan kaçtı. İbrahim Ertürk güvenlik güçlerine haber verdi. Olay yerine intikal eden emniyet yetkilileri Ertürk’e darp raporu almak üzere hastaneye götürdüler.

İbrahim Ertürk, kendisine saldıranı tanımadığını ve saldırganın, “bana neden küfür ettin!” diyerek yumruk vurduğunu ve karşılık vermek istediğinde de kaçtığını söyledi. Ertürk, saldırının santral karşıtı eylemleri ve mücadelesine karşı yapıldığını tahmin ettiğini belirterek, “Bu mücadelede sonuç ne olursa olsun çabalarımız devam edecek!” dedi.

Kaynak: KHA

Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top