Buradasınız
Ana Sayfa > Bileşen Etkinlikleri > Av. Atal: ‘Termik santral şirketinin yaptığı iş terör faaliyetidir’ | Video / Haber

Av. Atal: ‘Termik santral şirketinin yaptığı iş terör faaliyetidir’ | Video / Haber

Muğla’nın Milas ilçesinde Akbelen Ormanı’nı yok edecek kömür madeni genişlemesine karşı mücadele eden İkizköylüler, bu sabaha jandarma ve kesim ekipleriyle uyandı. Sabah saatlerinden itibaren yaşananları Cumhuriyet TV’ye anlatan Avukat İsmail Hakkı Atal, “Termik santral şirketinin yaptığı terör faaliyetidir” dedi.

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy‘de iki yılı aşkın süredir Akbelen Ormanı’nda maden sahasının genişletilmemesi için çadır nöbeti tutuluyor. Bu sabah erken saatlerde de İkizköylüler ve yaşam savunucuları, jandarma ve kesim ekipleri ile karşılaştı. Jandarmanın TOMA ve biber gazlı müdahalesi sonucu 5 kişi yaralanırken 8 kişi de gözaltına alındı.

Akbelen Ormanı’nda dün sabah saatlerinde yapılan baskının ayrıntılarını Avukat İsmail Hakkı Atal, Cumhuriyet TV’ye anlattı. Atal’a yayın esnasında jandarma ekipleri müdahale etti. Yaşananları anlatan Atal, “Burada 5’li çeteden Limak’a imtiyaz tanınıyor” dedi.

İlgili haber için tıklayınız: Akbelen Ormanı’nda jandarmanın TOMA ve bibergazlı sert müdahalesi


Cumhuriyet

Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur.
https://ekolojibirligi.org

Bir yanıt yazın

Top