Buradasınız
Ana Sayfa > Arkeoloji > AKP iktidarı gözünü şimdi de Meryem Ana’nın evine dikti | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

AKP iktidarı gözünü şimdi de Meryem Ana’nın evine dikti | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Efes Antik Kenti, Galata Kulesi gibi belediyelerin elindeki kültür varlıklarının gelirlerine el koyan AKP iktidarı, şimdi de Efes Selçuk Belediyesi tarafından işletilen Meryem Ana Evi‘nin gelirini de Kütür Bakanlığına aktarmak istiyor.

Özer Akdemir‘in hazırlayıp sunduğu Çepeçevre Yaşam‘da Meryem Ana Evi’nin Selçuk Belediyesinden alınarak Kültür Bakanlığına devredilmesi kararına karşı belediye emekçilerinin ve bölge halkının mücadelesi ekranlarda.


Evrensel

Özer Akdemir
Evrensel Gazetesi yazarı. 1969 Nevşehir Hacıbektaş'ta doğdu. 1998 yılında Evrensel Gazetesi ile başladığı gazeteciliğe halen gazetenin İzmir temsilcilisi olarak devam ediyor. Hayat TV'de Çepeçevre Yaşam programlarının yapım ve sunuculuğu yanı sıra, Anadolu’nun Altın’daki Tehlike / Kışladağ’a Ağıt, Kuyudaki Taş / Alman Vakıfları ve Bergama Gerçeği, Uranyum Uğruna / Dilsiz Çocukları Ege’nin, Doğa ve Direniş Öyküleri adlı kitapları bulunuyor. EGEÇEP Yürütme Kurulu ve çeşitli komisyonlar ile Ekoloji Birliği'nde Koordinasyon Kurulu ve Yürütme Kurulu'nda da görev yapmıştır.
https://ekolojibirligi.org

Bir yanıt yazın

Top