Buradasınız
Ana Sayfa > Ekoloji > 60 yılda 60 gölü kuruttuk, su varlıklarımız can çekişiyor! | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

60 yılda 60 gölü kuruttuk, su varlıklarımız can çekişiyor! | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Bir zamanlar dünyanın en büyük turna nüfusunu barındıran Kırşehir Mucur yakınlarındaki Seyfe Gölü bu gün çöl halinde. Tamamen kuruyan göl nedeniyle yüzbinlerce kuş evsiz kalırken etrafında yaşayan köylerde de göçler başladı.

Gölün eski ve yeni hali nasıl? Seyfe Gölü nasıl çöl oldu? Göl tekrar eski haline gelebilir mi? Doç. Dr. Erol Kesici, tüm bu soruları Özer Akdemir‘in hazırlayıp sunduğu Çepeçevre Yaşam programında yanıtlıyor.

Evrensel

Özer Akdemir
Evrensel Gazetesi yazarı. 1969 Nevşehir Hacıbektaş'ta doğdu. 1998 yılında Evrensel Gazetesi ile başladığı gazeteciliğe halen gazetenin İzmir temsilcilisi olarak devam ediyor. Hayat TV'de Çepeçevre Yaşam programlarının yapım ve sunuculuğu yanı sıra, Anadolu’nun Altın’daki Tehlike / Kışladağ’a Ağıt, Kuyudaki Taş / Alman Vakıfları ve Bergama Gerçeği, Uranyum Uğruna / Dilsiz Çocukları Ege’nin, Doğa ve Direniş Öyküleri adlı kitapları bulunuyor. EGEÇEP Yürütme Kurulu ve çeşitli komisyonlar ile Ekoloji Birliği'nde Koordinasyon Kurulu ve Yürütme Kurulu'nda da görev yapmıştır.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top