Buradasınız
Ana Sayfa > Ekoloji > İzmir, Çeşme Yarımadasına Sahip Çıkıyor

İzmir, Çeşme Yarımadasına Sahip Çıkıyor

İzmir Kent Konseyleri Birliği, “Yarımada’ya Sahip Çık” sloganı ile kamuoyunda çok tartışılan Yarımada’nın sorunlarına ortak akılla çözüm bulmaya çalışacak.

İzmir Kent Konseyleri Birliği, “Yarımada’ya Sahip Çık” sloganı ile kamuoyunda çok tartışılan Yarımada’nın sorunlarına ortak akılla çözüm bulmaya çalışacak. Tarihi Havagazı Fabrikası’nda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile bugün gerçekleştirilecek çalıştay ve forumda önemli bazı isimler de konuşmacı olarak yer alacak.

Türk Mimar ve Mühendisleri Odaları Birliği’nin (TMMOB) İzmir İl Koordinasyon Kurulu’nun da sürekli gündemde tuttuğu Çeşme Planları’ndan ekoloji tartışmalarına kadar pek çok konu, İzmir Kent Konseyleri Birliği’nin bugün (4 Haziran 2021) gerçekleştireceği çalıştay ve forumda ele alınacak. Kentin doğal kaynaklarını, gıda güvenliğini, ekolojik yapısı yanı sıra, bunların toplumsal karşılığını da yakından ilgilendiren konuların tartışılacağı çalıştay sonrasında ise bir deklarasyon yayınlanarak ortak akıl sonucu kamuoyu ile paylaşılacak.

YARIMADA’NIN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜNE ORTAK AKIL

İzmir Kent Konseyleri Birliği Dönem Sözcüsü Özlem Duvan Temizel ve TMMOB İzmir İKK Sekreteri Aykut Akdemir’in açılış konuşması yapacağı çalıştayda; Emin Çapa, Doğan Tılıç gibi gazetecilerin yanı sıra CHP’nin Tarımdan Sorumlu Başdanışmanı Orhan Sarıbal, Turizm eski Bakanı Bahattin Yücel, akademi, demokratik kitle örgütleri ve kamu kurumu temsilcilerinden pek çok isim oturumlarda yer alacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer‘in de takip edeceği Yarımada Çalıştayı bir gün sürecek ve dört oturumdan oluşacak.

GündemCesme

Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top