Buradasınız
Ana Sayfa > Ekoloji > İliç maden faciası: ‘Geliyorum’ diyen işçi ve doğa katliamı | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

İliç maden faciası: ‘Geliyorum’ diyen işçi ve doğa katliamı | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Özer Akdemir‘in hazırlayıp sunduğu Çepeçevre Yaşam‘da Erzincan’ın İliç ilçesinde Anagold tarafından işletilen altın madeninde pasa yığınının çökmesiyle meydana gelen facia konu alınarak ekranlara taşınıyor.

Göz göre göre, “geliyorum” diyen katliamın nasıl gerçekleştiği ve Bergama altın madenine karşı verilen mücadeleden bugüne nasıl gelindiği Jeoloji Mühendisi Nusret Timurlenk, Maden Yüksek Mühendisi Ali Bozkuş ve Bergama Eski Belediye Başkanı Sefa Taşkın‘la değerlendiriliyor.


Evrensel

Özer Akdemir
Evrensel Gazetesi yazarı. 1969 Nevşehir Hacıbektaş'ta doğdu. 1998 yılında Evrensel Gazetesi ile başladığı gazeteciliğe halen gazetenin İzmir temsilcilisi olarak devam ediyor. Hayat TV'de Çepeçevre Yaşam programlarının yapım ve sunuculuğu yanı sıra, Anadolu’nun Altın’daki Tehlike / Kışladağ’a Ağıt, Kuyudaki Taş / Alman Vakıfları ve Bergama Gerçeği, Uranyum Uğruna / Dilsiz Çocukları Ege’nin, Doğa ve Direniş Öyküleri adlı kitapları bulunuyor. EGEÇEP Yürütme Kurulu ve çeşitli komisyonlar ile Ekoloji Birliği'nde Koordinasyon Kurulu ve Yürütme Kurulu'nda da görev yapmıştır.
https://ekolojibirligi.org

Bir yanıt yazın

Top