Buradasınız
Ana Sayfa > Dünya > İklim aktivisti, ABD Yüksek Mahkemesi önünde kendini yaktı!

İklim aktivisti, ABD Yüksek Mahkemesi önünde kendini yaktı!

Budist rahip, 50 yaşındaki Wynn Bruce’un 22 Nisan Dünya Günü’nde iklim krizine dikkat çekmeye çalıştığını ifade etti.

ABD’nin başkenti Washington‘daki Yüksek Mahkeme binası önünde 22 Nisan Dünya Günü‘nde kendini yakan iklim aktivisti yaşamını yitirdi.

bikini-ware

Olay, mahkeme binasının önünde 22 Nisan günü yerel saatle 18.30 sularında meydana geldi. Wynn Bruce daha sonra helikopterle hastaneye kaldırıldı. Ancak 50 yaşındaki adam 23 Nisan günü yaşam savaşını kaybetti.

Facebook hesabı, Bruce’un hem iklim aktivisti hem de Budist olduğunu ortaya koydu. Hesaptan iki sene önce atılan bir yorumda, olayın gerçekleştiği tarih olan 22.04.2022’nin yazıldığı ve alev emojisinin atıldığı görüldü.

Bruce’un memleketi olan Colorado‘ya bağlı Boulder’dan Kritee Kanko adlı bir Budist rahip, hayatını kaybeden kişiyi tanıdığını belirtti.

Kanko, 24 Nisan’da paylaştığı tweet’te Bruce’un kendileriyle meditasyon yaptığını söyledi. Merhumun iklim krizine dikkat çekmek için eylemi gerçekleştirdiğini ve en az bir yıldır bunu planladığını ifade etti.

Yüksek Mahkeme polisiyse konuyla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi. Olayda başka bir yaralanan veya ölen olmadı.

Wynn Bruce ayrıca foto muhabirliği de yapıyordu.


Independent

Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur.
https://ekolojibirligi.org

Bir yanıt yazın

Top