Buradasınız
Ana Sayfa > Ekoloji > İkizköy direnişinin 700’ncü gününde ‘Yılmadık yılmayacağız’ mesajı

İkizköy direnişinin 700’ncü gününde ‘Yılmadık yılmayacağız’ mesajı

İkizköy’de kömür ocağına karşı süren direniş 700’ncü gününe girdi. Direnişçiler yaptıkları paylaşımda, ‘Yaşadığımız tüm zorluklara rağmen direndik, dayanışmanın gücü ile bugünlere geldik. Yılmadık yılmayacağız. Umutsuzluğa teslim olmayacağız’ dedi

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy’de bulunan Akbelen Ormanı’na Yeniköy-Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. (YK Enerji) tarafından yapılmak istenen kömür ocağına karşı, bölge halkının 17 Temmuz 2021’de başlattığı direniş 700’ncü gününe girdi.

Direniş sürüyor

Akbelen Ormanı’nda çadır kurarak direnen köylülere, şirketin ormana girmeye çalıştığı her girişimde destek de büyüdü. Türkiye’nin dört bir yanından gelen ekolojistler, köylülerle birlikte doğa talanına karşı mücadele etti. Doğa talanına karşı yaşam alanlarını savunan köylüler ve ekolojistler, İkizköy’deki madene karşı mücadeleyi büyütüyor.

Dayanışma ile bugünlere geldik

İkizköylüler 700’inci direniş gününe ilişkin sanal medya hesaplarından, “Akbelen çadırlı direnişi 700. gününde. İnsanca onurlu bir yaşam mücadelesi için çıktığımız bu haklı yolda; Yaşadığımız tüm zorluklara rağmen direndik, dayanışmanın gücü ile bugünlere geldik. Yılmadık yılmayacağız. Umutsuzluğa teslim olmayacağız. Akbelen Ormanı’na, yaşam alanlarımıza, geçim kaynaklarımıza, zeytinliklerimize, havamıza suyumuza ve toprağımıza sonuna kadar sahip çıkacağız” paylaşımı yaptı.


MA

Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur.
https://ekolojibirligi.org

Bir yanıt yazın

Top