Buradasınız
Ana Sayfa > Bildiriler > Ekoloji Birliği Diyarbakır’da toplandı: Her direniş ve mücadelenin yanında olacağız

Ekoloji Birliği Diyarbakır’da toplandı: Her direniş ve mücadelenin yanında olacağız

Ekoloji Birliği, ekolojik tahribata karşı yeni mücadele hattını belirlemek için Diyarbakır’da bir araya geldi. Açıklamada “Ekolojik tahribata karşı her direniş ve mücadelenin yanında olacağız” denildi.

86 ekoloji örgütünün bir araya gelerek oluşturduğu Ekoloji Birliği, AKP’nin inşaat, baraj ve maden işletmeleri izinleriyle ortaya çıkan ekolojik tahribatlara karşı yeni bir mücadele hattını belirlemek için bu kez Diyarbakır‘da bir konferansla bir araya gelerek toplandı. Konferansın yapıldığı ÇandAmed Konferans Salonu’na “Doğana, Kültürüne, tarihine sahip çık”, “Birlik, mücadele, yaşam”, “Doğanın ve emeğin sömürüsüne karşı birlik, mücadele, dayanışma” pankartları açıldı.

Konferansa Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Ekoloji ve Tarım Komisyonu Eşsözcüsü Melis Tantan bileşen olarak katıldı. 

“TAHRİBATIN OLDUĞU HER YERDE MÜCADELE EDECEĞİZ”

Konferansta konuşan Ekoloji Birliği Eşsözcüsü Güner Yanlıç, son iki yıldır yaşananlara işaret ederek, “Akbelen’den İkizköy direnişine destek vermek üzere alanlara çıkarak ekoloji mücadelesini yaptık. Bu sene bu konferansın Amed’de yapılması burada yaşananların görülmesi adınaydı.

Türkiye’de son 20 yılda AKP-MHP iktidarının ekolojik tahribatları her geçen gün artıyor. Bütüncül bir saldırı yaşam alanlarına yapıldı. Ekolojik tahribatın olduğu her yerde bir direniş ve bir mücadele yükseldi. Ekoloji Birliği olarak tam da o mücadelelere destek olmak için kurulduk. Bugünden sonra da Ekoloji Birliği’nin mücadelesini daha hızlı ve güçlü bir şekilde ileriye taşıyacaktır” dedi.

 Yapılan konuşmanın ardından konferans basına kapalı devam etti. (MA)


Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top