Buradasınız
Ana Sayfa > Haberler > Bodrum’da bir parsel daha imara açıldı!

Bodrum’da bir parsel daha imara açıldı!

Türkiye’nin cennet köşelerinden biri daha Erdoğan’ın tek imzasıyla yapılaşmaya açıldı. Bodrum Yalıkavak’ta en güzel manzaralarından birine hakim 25 dönümlük araziyi ticaret ve konut alanına çeviren imar düzenlemesine yapılan itirazlar da Erdoğan’ın imzasıyla reddedildi. Arazi özelleştirilecek.

Türkiye’nin birbirinden değerli arazileri, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tek imzasıyla özelleştirilerek imara açılıyor. Son olarak Bodrum’da muhteşem manzaraya hakim bir arazi daha ranta açıldı. Mülkiyeti Hazine adına kayıtlı olan Yalıkavak’taki 25 dönümlük araziyle ilgili ilk gelişme Şubat ayında yaşandı ve gelişmeler jet hızıyla yaşandı.

Arazi, 3 Şubat tarihli Cumhurbaşkanı Kararı’yla özelleştirme kapsamına alındı. Erdoğan’ın imzaladığı kararda şu ifadeye yer verildi: “Satış, kiralama, gelir ortaklığı modeli ve işin gereğine uygun sair hukuki tasarruflar mülkiyetin gayri ayni hakların tesisi veya işletme hakkının verilmesi yöntemlerinden biri ya da birkaçının birlikte uygulanarak özelleştirilmesine…“

İTİRAZLAR CUMHURBAŞKANI TARAFINDAN REDDEDİLDİ

İmar planında değişiklik yapıldı. “Ticaret-Konut Alanı (E:0.30 Y en çok 2 kat)”, “Genel Otopark Alanı”, “Park” ve Yol” kullanım kararları getirilmesine yönelik 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği askıya çıkarıldı.

Yeni düzenlemeye yapılan itirazlar 21 Haziran’da Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından reddedildi ve ilgili Cumhurbaşkanı Kararı 22 Haziran günkü Resmi Gazete’de yayımlandı.

22 Haziran 2021’de Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı.

MEVCUT PLANLARI MAHKEME İPTAL ETTİ

Kararda ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Alana ilişkin mevcut imar planları mahkeme kararı ile iptal edildiğinden, altlık imar planı paftaları yerine halihazır haritalar kullanılması gerektiğinden bu kapsamda Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca kullanım kararlarında her hangi bir değişiklik yapılmadan halihazır harita üzerine hazırlanan ekli 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planın onaylanmasına karar verilmiştir.”

Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top