Buradasınız
Ana Sayfa > Bileşen Etkinlikleri > Aydın Çine’de Rant İçin Zeytin Kıyımı | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Aydın Çine’de Rant İçin Zeytin Kıyımı | Çepeçevre Yaşam | Özer Akdemir

Aydın‘da Çine Belediyesi, ilçe merkezine birkaç kilometre uzaklıktaki Yolboyu köyü yakınlarında bulunan belediye arazisindeki onlarca zeytin ağacını söktü. Sökülen zeytin ağaçları, halkın deprem toplanma alanı olarak bildiği bir alana dikildi.

Çine Yaşam Platformu Sözcüsü Ahmet Uslu, sökülen ve başka bir yere tekrar dikilen zeytin ağaçlarının artık yaşamasının neredeyse imkansız olduğunu ve tüm Türkiye depremin yaralarını sarmaya çalışırken yapılan bu uygulamanın tam bir kıyım olduğunu ifade etti.

Özer Akdemir‘in hazırlayıp sunduğu Çepeçevre Yaşam, zeytin kıyımının yaşandığı bölgeyi görüntüledi.


Evrensel

Özer Akdemir
Evrensel Gazetesi yazarı. 1969 Nevşehir Hacıbektaş'ta doğdu. 1998 yılında Evrensel Gazetesi ile başladığı gazeteciliğe halen gazetenin İzmir temsilcilisi olarak devam ediyor. Hayat TV'de Çepeçevre Yaşam programlarının yapım ve sunuculuğu yanı sıra, Anadolu’nun Altın’daki Tehlike / Kışladağ’a Ağıt, Kuyudaki Taş / Alman Vakıfları ve Bergama Gerçeği, Uranyum Uğruna / Dilsiz Çocukları Ege’nin, Doğa ve Direniş Öyküleri adlı kitapları bulunuyor. EGEÇEP Yürütme Kurulu ve çeşitli komisyonlar ile Ekoloji Birliği'nde Koordinasyon Kurulu ve Yürütme Kurulu'nda da görev yapmıştır.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top