Buradasınız
Ana Sayfa > Bildiriler > Almanya Lützerath’dan Akbelen’e dayanışma mesajı

Almanya Lützerath’dan Akbelen’e dayanışma mesajı

Almanya‘nın batısında yer alan Lützeraht köyü için haftalardır mücadele veren iklim aktivistleri, Akbelen Ormanı ve İkizköylülerle dayanışmak için destek eylemi yaptı: İklim değişikliği uluslararası bir meseledir, Akbelen yalnız değildir!

Almanya‘nın batısında yer alan Lützeraht köyünün, genişletilmek istenen dev kömür madeni nedeniyle yıkılmaması için haftalardır mücadele veren iklim aktivistleri, aynı kaderi yaşayan Akbelen Ormanı ve İkizköylülerle dayanışmak için destek eylemi yaptı.

Binlerce polisin katıldığı operasyonlarda ağaçlarda ve açtıkları tünellerde direnen aktivistlere İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg de destek vermiş, bu nedenle diğer eylemcilerle birlikte gözaltına alınmıştı.

İklim değişikliği uluslararası bir sorundur, Akbelen yalnız değildir!

Lützerath direnişçilerinin, Akbelen’deki orman kıyımı ve ardından başlayan direnişi selamladıkları videoda, “Türkiye’nin Muğla ilindeki Akbelen Ormanı‘nda aktivistlerin yaptığı eylem, sadece yerel bir eylem değil, uluslararası bir meseledir. İklim değişikliği, bizim de sorunumuzdur” deniyor ve defalarca “Akbelen yalnız değildir” sloganı tekrarlanıyor.


Yeşil Gazete

Ekoloji Birliği
Ekoloji Birliği; yaşama yönelik artan tehditlere karşı, yurt genelinde faaliyet gösteren bir çok ekoloji örgütünün bir araya gelmesi ile 2018 yılında oluşmuştur.
https://ekolojibirligi.org

Bir cevap yazın

Top